Translate

Ceneo

9 stycznia 2017

Jak i gdzie można wyrobić niemiecką kartę wędkarską, Jahresfischereischein.

Jahresfischereischein jak i gdzie wyrobić niemiecką kartę wędkarskąWielu z nas wędkarzy mieszka w strefie przygranicznej lub wyjeżdża na wakacje lub do pracy do Niemiec albo do Austrii. Niestety w większości przypadków aby kontynuować swoją pasję wędkarską potrzebujemy niemiecką kartę wędkarską tzw Fischereischein. Postaram się wam tu przybliżyć jak można ją wyrobić.

 

Gdzie można wyrobić niemiecką kartę wędkarskąPotrzebujemy do tego dwa nasze zdjęcia formatu paszportowego, polską kartę wędkarską przetłumaczoną u tłumacza zaprzysiężonego na język niemiecki. Będziemy musieli również ponieść opłatę w moim przypadku było to 15 euro.
Do czego tak naprawdę nam niemiecka karta wędkarska? Na bardzo wielu łowiskach oficjalnych możemy kupić Tageskarte, są to pozwolenia wędkarskie na jeden dzień i w tym przypadku nie potrzebujemy specjalnych uprawnień, również na łowiskach komercyjnych obejdzie się. Gdy chcemy już np kupić dwu tygodniowe lub dłuższe pozwolenia to właśnie potrzebujemy Fischereischein nazewnictwo tej karty jest różne, błędem nie jest nazywanie jej również Fischerprüfung.

Opiszę wam co i jak na przykładzie niemieckiego miasta Lindau. Jest to miejscowość granicząca z Austrią.

 

Mając zdjęcia i polski przetłumaczony dokument pojechałem na ulicę Bregenzer Str. 4-12 w Lindau do instytucji która nazywa się Stadtverwaltung Lindau czyli urząd miasta. Tam znalazłem komórke wydział ochrony środowiska. Pierwszy budynek na lewo od wjazdu na parking. Od razu po wejściu kierujemy się na prawo i do pani po lewej w rejestracji mówimy, że chcielibyśmy niemiecką kartę wędkarską. Zostałem od razu pokierowany do odpowiedniej osoby, która zabrała moje papiery i zdjęcie oraz opłatę. Po upływie 5min miałem kartę wędkarską. Dzięki której tutaj w Austrii idąc do dowolnego Fischereiverein mogę kupić roczną kartę wędkarską. Jeśli ktoś nie ma polskiej karty to i jest w tych okolicach może kupić również ale tylko na jezioro Bodeńskie bez dokumentów np roczną kartę u Martin Bilgeri, Mehrerauer Str. 326900 Bregenz, 0043557471872. Koszt rocznej karty około 90 Euro. Rewir na którym możemy wędkować jest od granicy Niemiec czyli miasta Lindau do portu w Bregenz w Austrii.

Jeśli macie jakieś pytania, chętnie odpowiem pomogę.


Pozdrawiam was wszystkich gorąco i do usłyszenia z wędkarskim pozdrowieniem "Petri Heil"

Zapraszam was wszystkich na mój FanPage Muszkarstwo w Austrii i Polsce

Nie zapomnijcie również odwiedzić mojego kanału na YouTube Mucha w Austrii

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...