Translate

Ceneo

27 czerwca 2016

Szczupak 93 cm i Pan karp 63 cm, Część 1

Ogromny szczupak złowiony na żywca i karp zanęcony zanętą z kulek czekoladowych z Biedronki.Ogromny szczupak złowiony na żywcaWitam serdecznie zainspirowany moimi spacerami wzdłuż jeziora Schwarzer See oraz ciągłymi nie powodzeniami ze szczupakami i karpiami na muchę postanowiłem zdradzić muchówkę, z zestawem karpiowym. Efekt naszego romansu to 93 cm szczupak i 63 cm karp. 

 

Bardzo wszystkich przepraszam za brak fotek z miarką i selfie ale zdrowie ryb było najważniejsze. Przy okazji tego postu chciałbym napisać krótką recenzje sprzętu, którego użyłem, nie ma to być ani reklama ani anty reklama tylko moje spostrzeżenia dotyczące tego zakupionego na szybko sprzętu.
Zakupiłem ten zestaw na alledrogo specjalnie z myślą o łowieniu szczupaków na żywca i wypadach karpiowych. W tej cenie zupełnie spełnia moje oczekiwania.

  1. Kije są jak to u Jaxona ciężkie grube i toporne ale przecież do połowu karpi nie powinniśmy mieć witek. Model to Jaxon Black Arrow Carp 3,60 m / 3 lbs Cena od 50 do 70 zł.
  2. Kołowrotki pomimo iż z 3 lata w ręku nie miałem zwykłego kołowrotka to moim skromnym zdaniem są bardzo dobrze wykonane, a przy okazji holu 93cm szczupaka i 63cm karpia miałem okazję dokładnie sprawdzić hamulec co pewnie usłyszycie na filmie. Działanie jego oceniam na bardzo dobre. Model to Jaxon Magnet Carp FRM 600
  3. Wielkim a nawet ogromnym minusem tego zestawu jest ten śmieszny rodpod i załączone do niego elektroniczne wskaźniki brań. 
  4. Elektronika zawieszała się, czasem się sama włączała, brak regulacji głośności -8. 

     

    Ten wspomniany wyżej tripod czy rodpod firmy Konger to kompletne dno. Tutaj się nie popisali, całkowity brak wyważenia do ciężaru tych wędek i samej wagi statywu. Bywały momenty, że podczas podnoszenia jednego kija drugi przeważał i przewracał wszystko. Regulacja wysokości stópek praktycznie 0. Jakość gwintów -10. Przepraszam ale to jest całkowite dno, zabawka a nie sprzęt na ryby. 

    To by było wszystko na temat tego sprzętu. Nie jestem karpiarzem ani do polowania na szczupaki nie używam specjalistycznych przyponów tylko robię je sam ze struny gitarowej. Musiałem zakupić podstawowe rzeczy do zestawu: spławik, ciężarki, przypon wolframowy, koszyczki zanętowe, kulki proteinowe, przypony karpiowe etc. Zakupiłem je w najbliższym wędkarskim i udałem się nad wodę. Tam podczas spaceru wzdłuż brzegu jeziora Schwarzer See... takie o to widoki miałem

 


Szybko udałem się po swój zestaw karpiowy, rozstawiłem się i .........druga część polowania na ogromnego szczupaka.Pozdrawiam was wszystkich gorąco i do usłyszenia z wędkarskim pozdrowieniem "Petri Heil"

Zapraszam was wszystkich na mój FanPage Muszkarstwo w Austrii i Polsce

Nie zapomnijcie również odwiedzić mojego kanału na YouTube Mucha w Austrii

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...