Translate

Ceneo

12 czerwca 2016

Amortyzator jako lekarstwo przy rwanych przyponach. Jak nawinać podkład na kołowrotek i nawinąć prawidłowo sznur muchowy.

Na każdej wodzie nie zależnie od techniki i przynęt występuję zjawisko przełowienia. 

 

Każda ryba która już raz została złowiona lub po prostu ukłuta staję się bardzo ostrożna i podejrzliwa. W takich sytuacjach trzeba stosować bardzo bardzo cienkie przypony 0.08mm lub cieńsze. 


Każde zacięcie ryby wiąże się z dużym ryzykiem zerwania przyponu. Dlatego powinniśmy stosować bardzo rozciągliwe materiały przyponowe. Jeśli zaś dalej rwiemy na potęgę przypony, musimy zastosować pewny trik. Wystarczy zastosować tzw amortyzator. Jest to bardzo proste urządzenie wykonane z kawałka gumy najlepiej 10-20cm wentyl rowerowy. Również możemy zastosować gumę używaną w wędkarstwie spławikowym do długich batów. Zestaw taki wygląda bardzo prosto zamiast węzła łączącego przypon z naszą linką zakładamy wentyl i do wentyla, linka z jednego końca a do drugiego końca przypon.

Podkład pod linkę muchową na kołowrotku mocujemy za pomocą samozaciskających się pętli lub po prostu do poprzeczki lub otworu w szpuli zwykłym węzłem.

 

 Po rozpakowaniu nowej linki rozkładamy szpulę na dwie części. Koniec do którego musimy dowiązać podkład powinien być oznaczony naklejką "END" "TOO REEL" Bardzo ważne jest to przy linkach typu WF. Na opakowaniu również mogą być oznaczone kolory zakończeń. Teraz gdy mamy podkład z linką powiązany, zdejmujemy fabryczne zapinki z linki i składamy szpulę łącząc ją w całość i powoli nawijamy na kołowrotek.

Pozdrawiam was wszystkich gorąco i do usłyszenia z wędkarskim pozdrowieniem "Petri Heil"

Zapraszam was wszystkich na mój FanPage Muszkarstwo w Austrii i Polsce

Nie zapomnijcie również odwiedzić mojego kanału na YouTube Mucha w Austrii

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...