Translate

Ceneo

5 czerwca 2016

Jaki najlepszy kołowrotek muchowy wybrać.

Czas zająć się najmniej istotnym elementem naszego zestawu muchowego, a mianowicie kołowrotkiem.


Kołoworotek muchowy #8kołoworotek muchowy firmy Vision

O doborze kija muchowego pisałem już wcześniej, skoro mamy kij to kupmy kołowrotek.Tani Konger AFTM #5Oczywiście kołowrotek muchowy musi być o ruchomej szpuli. 

 

Dlatego, że zamiast żyłki używamy sznura. Jeśli podczas rzutów spadał on luźnymi zwojami z poprzecznie ustawionej stałej szpuli już po chwili skręciłby się uniemożliwiając dalsze wędkowanie. 
Kołowrotek muchowy firmy KONGER HOLIDAY FLY 5 Każdy młynek powinien posiadać prowadnicę lub poprzeczkę uniemożliwiającą spadanie na bok luźnego sznura i hamulec.

 Hamulec kołowrotka muchowego jako najważniejszy element.

 

Zapobiega zbyt szybkim obrotom szpuli podczas wyciągania linki.
Oczywiście również go potrzebujemy podczas walki z naszymi zdobyczami ale nie jest on tak istotny jak w innych metodach. Nie martwcie się jeśli wasz kołowrotek nie posiada regulacji hamulca większość holi małych i średnich ryb odbywa się dłońmi.

 
Jak dobrać klasę kołowrotka muchowego #AFTM

Wielkość kołowrotka powinna być dopasowana do wędki i sznura. Czyli kij i linka AFTM 5 to kołowrotek też 5.Kołowrotek muchowy Taimen STX #5 Tak naprawdę to nie ma co się przejmować jaki się ma kołowrotek. 

Ważne aby był sprawny technicznie. Odlewy miał równe żeby nie szarpał sznura i przycinał. To jest tylko magazyn na sznur nic innego. Możesz kupić np taki  za 100 zł, możesz kupić za 1000 zł wybór należy do Ciebie.

 

Pozdrawiam was wszystkich gorąco i do usłyszenia z wędkarskim pozdrowieniem "Petri Heil"

Zapraszam was wszystkich na mój FanPage Muszkarstwo w Austrii i Polsce

Nie zapomnijcie również odwiedzić mojego kanału na YouTube Mucha w Austrii


 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...