Translate

Ceneo

15 maja 2016

Wybór kija muchowego na początek

Dobry kij muchowy na początek #5. 

 

dobór kija muchowegoTak jak obiecałem napiszę trochę o moim sprzęcie dzisiaj będę starał się wam nadać kierunek przy doborze  pierwszego kija muchowego. Jak wiadomo każdy kij jest opisany tzw klasą AFTM. Do najbardziej uniwersalnych kijów należą wszystkie z przedziału #5-#6 AFTM.


Oczywiście nie zależnie czy to będzie #5 czy może #8 koniecznie kij musi być z włókna węglowego, są one dzięki temu materiałowi lekkie, wytrzymałe i zwinne ;-)

Umowny podział klas wędek muchowych i długości do metody:

  1. Sucha mucha 2,2m - 2,75m AFTM 2-6

  2. Mokra mucha, nimfa 2,75m - 3m AFMT 4-6

  3. Streamer lekki 2,75m - 3,3m AFTM 5-8
Ja sam osobiście posiadam dwa kije. 

Oba firmy Vison nie chcę tu reklamować żadnej firmy ani polecać. Kiedyś kupiłem zestaw muchowy za 120 zł w Juli i gdyby nie sznur który od razu wymieniłem na swój to całkiem sympatyczny zestaw :-) Jeden kijek to AFTM 5 do połowu pstrągów, a drugi kij to mocna 8 używam jej tylko i wyłącznie do połowu karpi i szczupaków.
Oczywiście do każdego kija należy dobrać w tej samej klasie linkę. Ja osobiście do swojej piąteczki dobrałem linkę pływającą "6" i intermedialną też "6", a do swojej "8" dobrałem tylko jedną linkę pływającą "8". Wszystkie linki WF nie używałem nigdy DT i chyba nie będę miał nigdy okazji.
Jeśli ktoś ma zamiar rozpocząć przygodę z muchą to omijajcie szerokim łukiem alle drogo..... i szukajcie specjalistycznych sklepów. Ja robię zakupy tutaj

Kilka zdjęć z okolic Fußach, Austria.  Od mostu na drodze nr 202 w kierunku jeziora Bodeńskiego. Rzeka Dornbirner Ache.

na prawo od mostu w hardspacerem po wale rzeki
Pozdrawiam was wszystkich gorąco i do usłyszenia z wędkarskim pozdrowieniem "Petri Heil"

Zapraszam was wszystkich na mój FanPage Muszkarstwo w Austrii i Polsce

Nie zapomnijcie również odwiedzić mojego kanału na YouTube Mucha w Austrii


 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...